KASZEROWANIE

 

Należy zacząć od wyjaśnienie samego pojęcia kaszerowania. Oznacza ono uszlachetnianie produktu papierniczego w celach dekoracyjnych lub technologicznych (wzmacnianie). Poprzez oklejanie cienkim papierem (z nadrukiem lub bez) materiału znacznie grubszego, opakowanie zyskuje odpowiednia szatę graficzną i utrwalenie.

Tektura jest dobrym materiałem do produkcji opakowań, jednak bezpośredni nadruk na niej jest kosztowny i znacznie trudniejszy. Dlatego też powszechnie wykorzystuje się możliwość kaszerowania w procesie produkcji opakowań tekturowych. Gotowy wyrób jest znacznie trwalszych niż wydruk na papierze pojedynczym. Doskonałym przykładem książeczki dla dzieci (wykonane z grubej tektury pokryte cienkim papierem z grafiką i folią zabezpieczającą przed zabrudzeniem). Uszlachetnianie produktu w tej formie dotyczy również opakowań z tworzyw sztucznych.

Kaszerowanie opakowań, zwłaszcza wykonanych z tektury falistej, z kolei stosuje się głównie w celach dekoracyjnych, gdyż bezpośredni nadruk na tekturze jest zbyt kosztowny.

Wytrzymałość również może być podwyższana przez kaszerowanie, które można wykonać na różne sposoby, a mianowicie:

  • pokrycie opakowanie folią błyszczącą lub matową
  • nałożenie lakieru UV
  • oklejenie tworzywem sztucznym lub naturalnym
  • oklejenie papierem.

Kaszerowanie związane jest również z pojęciem laminowania, które traktowane jest jako jego synonim. Jednak różnice tkwią w branżach, w jakich są stosowane. Laminowanie najczęściej kojarzy nam się z nakładaniem folii na kartkę papieru lub karton, przy użyciu specjalnego urządzenia – laminarki – które pod wpływem gorącej temperatury nakłada folię i zgrzewa krawędzie. Tego typu czynności mogą być bez problemy wykonywane w domu, jeżeli laminowania nie są zbyt duże. Z kolei laminowanie większych nakładów wygląda nieco inaczej. Zróżnicowane jest również ze względu na branże i potrzeby klientów. Laminowanie nie zawsze oznacza nakładanie tylko i wyłącznie folii na opakowanie. Może to być również połączone z nałożeniem warstwy ozdobnego papieru, a następnie wodoodpornego tworzywa. Dlatego też to pojęcie jest zamiennie używane z określeniem kaszerowania.

Produkcja opakowań i przygotowanie do kaszerowania

Produkcja opakowań, które zostaną poddane kaszerowaniu, to również nasza specjalność. Zajmujemy się bowiem nie tylko projektowaniem narzędzi reklamowych, ale przede wszystkim produkcją. Proces produkcyjny każdej serii w całości jest pod okiem naszych doświadczonych konstruktorów.

Nasza produkcja opakowań i narzędzi reklamowych to proces, w czasie której stale konsultujemy się z Klientami

Doradzamy im w wyborze projektu, a ponadto, pracujemy na nowoczesnym sprzęcie i profesjonalnym oprogramowaniu. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, nasi konstruktorzy sprostają każdemu wyzwaniu projektów opakowań i produkcji akcesoriów reklamowych. Opakowania kartonowe mogą zostać poddane kaszerowaniu zgodnie z wykonanym projektem na zlecenie Klienta. Dzięki szerokim możliwościom naszej firmy, mogą Państwo wszystko załatwić w jednym miejscu. W ten sposób oszczędza się czas i pieniądze. Produkcja akcesoriów reklamowych w Oficynie 97 to doskonały wybór, o czym świadczyć mogą opinie naszych dotychczasowych klientów.

Same akcesoria reklamowe są niezbędne dla odpowiedniej promocji firmy i produktów zarówno dla małych, średnich, jak i dużych przedsiębiorstw. My z kolei jesteśmy otwarci na współpracę z każdą firmą.

Kaszerowanie w Oficynie 97

Zespół Oficyny 97 stworzony jest z profesjonalistów, którzy mają ogromne doświadczenie i wiedzę również w zakresie kaszerowania. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem i oprogramowaniem. Dzięki doświadczeniu zespołu i współczesnej technologii, nasze usługi niezmiennie są wykonywane na najwyższym poziomie jakość. Na potrzeby naszych klientów wprowadziliśmy do naszej oferty również usługi kaszerowania. Każdy projekt ściśle konsultujemy i dopasowujemy do potrzeb i oczekiwań klienta. To samo dotyczy się kaszerowania.

Obok kaszerowania opakowań tekturowych zajmujemy się również ich projektowaniem. Korzystając z naszych usług, mogą Państwo otrzymać bogaty graficznie projekt opakowań tekturowych, które później poddamy kaszerowaniu. Nasz profesjonalny zespół konstruktorów czuwa nad całością procesu projektowania i kaszerowania opakowań, stale będąc w kontakcie z Klientem i konsultując z nim każdy szczegół. Naszą specjalnością również jest produkcja akcesoriów reklamowych.

Zapraszamy do współpracy. Gwarantujemy najwyższy poziom wykonania usługi w bardzo atrakcyjnej cenie.